• עבריינים ערבים מיו"ש (סוחרי סמים ואלימות) מנצלים את בג"ץ ועוברים לגור באישור מלא שלהם בתוך מדינת ישראל - בתוככם

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • עבריינים ערבים מיו"ש (סוחרי סמים ואלימות) מנצלים את בג"ץ ועוברים לגור באישור מלא שלהם בתוך מדינת ישראל - בתוככם

  השיטה: כך עבריינים פלסטינים מנצלים צווי בג"ץ ומתגוררים בישראל

  בשנים האחרונות מזנק מספר הפלסטינים, חלקם בעלי עבר פלילי, המבקשים היתר שהייה בישראל בטענה שחייהם מאוימים משום ששיתפו פעולה עם כוחות הביטחון. רוב הבקשות נדחות, אך צווי הביניים מאפשרים להם לחיות כאן תקופות ארוכות. האם מדובר בעבריינים המנצלים את מערכת המשפט הישראלית, או במי שסייעו לישראל ועתה מופקרים על ידה?

  בחזרה למציאות הנוכחית: בשנים האחרונות מקבלת ועדת המאוימים מאות פניות, בשיעור הולך וגובר, של פלסטינים הטוענים שסייעו לכוחות הביטחון ועקב כך הם חשופים לאיומים. רובן של הפניות הללו נדחות, שכן הוועדה מפקפקת באמינות המידע שהמבקשים מציגים בפניה. על פי נתונים שקיבלנו מהמתפ"ש, בשנת 2014 הוגשו לוועדה 139 בקשות, ומתוכן אושרו שלוש בקשות בלבד; ב־2015 אושרו תשע מתוך 222 בקשות; ב־2016 אושרו 13 מתוך 182 בקשות; וב־2017 אושרו 14 בקשות מתוך 210.

  לאחרונה מתרחשת תופעה חדשה: פלסטינים שנדחו על ידי ועדת המאוימים, מערערים על ההחלטה בבג"ץ. חלקם מגיעים לדיונים בבית המשפט העליון ללא עורך דין, ומייצגים את עצמם. על רבים ממסמכי התצהירים חתום אותו עורך דין, תושב אום אל־פחם. כאמור, מיד עם הגשת העתירה מוציאים שופטי בג"ץ צו המורה להותיר את מגישי העתירה בישראל ולאפשר להם לעבוד בה. מרגע מתן הצו, העותרים עושים הכול כדי למשוך את הדיונים ולהרוויח זמן נוסף שבו הם חיים בישראל. מדובר במאות פלסטינים בשנה המקבלים היתר לשהות בישראל במשך כמה שנים רק משום שהגישו עתירה – שבסופו של דבר עתידה להידחות. אם תרצו, שב"חים מתוחכמים.

  לכתבה המלאה:

  https://www.makorrishon.co.il/news/94201/

 • תגובות 

חזרה לראש הדף