• חברות שמעסיקות מסתננים בתל אביב נכנסו למצוקה ופושטות רגל והתל אביבים נכנסו להתרגשות של "אוי אוי אוי"

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • חברות שמעסיקות מסתננים בתל אביב נכנסו למצוקה ופושטות רגל והתל אביבים נכנסו להתרגשות של "אוי אוי אוי"

  קרדיט צילום: shutterstock

  "עשרות מסעדות ובתי קפה באזור תל אביב נקלעו למצוקה בשל דרישת המדינה לתשלום פיקדון עבור מבקשי המקלט מאריתריאה וסודן והדרישה לתשלום רטרואקטיבי של היטל עבור העסקתם", מתריעה עו"ד חיות גרינברג, בעלת משרד עורכי דין המתמחה בתחום המסחרי ובחדלות פירעון. "יש זינוק בפניות של מסעדנים שנקלעו למצוקה בשל הדרישות לתשלומי הפיקדון וההיטל", היא אומרת, "לתשלומים הגבוהים האלה יש השפעות מאוד משמעותיות על תחום המסעדנות". עו"ד גרינברג מסבירה שכל מסעדן מחויב להפקיד במסגרת "חוק הפיקדון" 20% מהשכר של עובדיו המסתננים או מבקשי המקלט.
  לא רק בענף המסעדנות קיימת מצוקה בשל חוק הפיקדון. גרינברג מטפלת גם בחברה גדולה המעניקה שירותי ניקיון, שנקלעה לחדלות פירעון, ולא רק בגלל חוק הפיקדון. "רשות המסים דורשת לשלם היטל העסקה בשיעור של 20% מהשכר על עובדים זרים, וגם על מבקשי מקלט שאין להם אשרת עבודה בישראל", היא אומרת.  לדבריה, חברת הניקיון שנקלעה לחדלות פירעון צברה חובות מצטברים של כ־80־70 מיליון שקל, בעיקר לרשות המסים, אך גם לעובדים. "אני חוששת שזו הסנונית הראשונה, כי עסקים רבים נוספים המעסיקים מבקשי מקלט יתקשו לעמוד בתשלומים הגבוהים.  לכתבה המלאה:

  https://www.maariv.co.il/business/consumerism/Article-672878?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • תגובות 

חזרה לראש הדף