• השב"כ והמדינה מתחננים לבג"צ: בבקשה אל תכריחו אותנו לשפר תנאים של נחקרי טרור - זה יביא לחיסול המודיעין

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • השב"כ והמדינה מתחננים לבג"צ: בבקשה אל תכריחו אונו לשפר תנאים של נחקרי טרור- זה יביא לחיסול המודיעין

  המדינה מבקשת להחריג עצורים הנחקרים על ידי שירות הביטחון הכללי מהרחבת השטח המוקצה לאסירים ולעצורים בבתי הסוהר. הנימוק שהוצג לכך הבוקר (שלישי) בבג"ץ הוא שהמהלך, שהמדינה לא יישמה עד כה אף שהמועד האחרון לכך חלף לפני כחודש וחצי, יפגע ביכולת לאסוף מודיעין ולסכל טרור. לא צוין בכמה עצורים מדובר.

  אנשי הפרקליטות נימקו את בקשתם בכך שיישום פסק הדין יפגע בהיקף החקירות שניתן לבצע, ובאיכות המודיעין שניתן לאסוף בהם. "יישום פסק הדין עלול לגרום לירידה משמעותית ודרמטית בהיקף של כמאות חקירות סיכוליות בשנה", נכתב, "ירידה זו תביא באופן ישיר לירידה דרסטית ביכולת שב"כ לאסוף מודיעין במסגרת החקירה, בהעמדה לדין והרחקה של פעילי טרור ולפגיעה מהותית בהרתעה הן בישראל והן בשטחי יו"ש".

  עוד קודם לכן, אמר המשנה לנשיאת בית המשפט העליון חנן מלצר ביחס לנחקרים הביטחוניים כי "שם הבעיה היא הכי חריפה. אנחנו דיברנו על כל העצורים, שם המצב הכי חמור מבחינת מרחב המחיה".

  לכתבה המלאה:

  https://www.mako.co.il/news-money/economy-q2_2018/Article- https://www.haaretz.co.il/news/law/1.6092094?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • תגובות 

חזרה לראש הדף