• איילת שקד שמינתה כבר שליש מכלל שופטי ישראל: שופטים נשאו את שם הדמוקרטיה לשווא - הגזימו לגמרי

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • איילת שקד מינתה כבר שליש מכלל שופטי ישראל: שופטים נשאו את שם הדמוקרטיה לשווא - הגזימו לגמרי

  קרדיט צילום: shutterstock

  איילת שקד אוהבת את תפקידה כשרת משפטים, והיא לא טורחת להסתיר את זה. שלוש שנים וחודשיים אחרי שמונתה לעמוד בראש אחד המשרדים המשפיעים בממשלה בגיל 39, כשמאחוריה היה קילומטרז' פוליטי בן שנתיים בלבד, שקד מתגאה במינוים ובקידומם של שליש משופטי ישראל במהלך הקדנציה שלה - מהם 40% משופטי בית המשפט העליון. היא פוסעת בראש מורם ובלי למצמץ בממסד שמסדרונותיו משופעים אושיות ותיקות ומנוסות ממנה בהרבה, ולא חוששת לשחות נגד הזרם, גם כשהיא מושכת הרבה מאד אש ומותקפת מכל עבר. וכן, היא תשמח לקדנציה נוספת במשרד בממשלה הבאה.

  האם לנוכח עוצמת הביקורת על החוק ‑ אמירות חריגות כמו "איום על שלטון החוק והדמוקרטיה" ו"מהלך מסוכן יותר מפסקת ההתגברות" ‑ הבטן התהפכה?


  "במקרה הזה הם נשאו את שם הדמוקרטיה לשווא. להגיד על כל שינוי, על מעבר משיטה של מכרז לועדת איתור זה קץ הדמוקרטיה? איפה אנחנו נמצאים? הצעת החוק הזו בעיניי היא שינוי חשוב, אבל לא עד כדי כך דרמטי, ואני חושבת שהמילים שהם בחרו - גם אם אלה אנשים שאני מאד מכבדת ומעריכה, שופטים בבית המשפט העליון לשעבר - היו לגמרי מוגזמות.
  זו יציאה מפרופורציה. גם זמיר וגם רובינשטיין היו יועצים משפטיים שנבחרו על ידי שרים - אז לא היו ועדות איתור, גם לא ועדת האיתור של בחירת יועץ משפטי לממשלה שקיימת כיום, אז הם לא היו טובים? הם לא היו מספיק חזקים? השאלה אם יש ליועמ"ש עמוד שדרה לא מוכרעת לא במכרז ולא בועדת איתור".  לכתבה המלאה:

  https://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3741904,00.html

 • תגובות 

חזרה לראש הדף