• תוכנית הליכוד לממשלה בלי ליברמן: מספיק עריק אחד מכחול לבן שיעבור לליכוד ויש ממשלה

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • תוכנית הליכוד לממשלה בלי ליברמן: מספיק עריק אחד מכחול לבן שיעבור לליכוד ויש ממשלה

  קרדיט צילום: shutterstock

  לפי פרסום ב"ידיעות אחרונות", מקורבו של רה"מ נתניהו נתן אשל ניסה להביא לעריקת חברת הכנסת עומר ינקלביץ' מכחול לבן - באמצעות לחץ מרבנים ואדמו"רים. בשיחה אמר: "עם הקול שלה יש לנו ממשלה גם בלי ליברמן"

  כשבועיים לתוך המשא ומתן הקואליציוני, שמתחיל לצבור תאוצה עם פרסום דרישותיהן של המפלגות הקטנות, נראה שבליכוד מחפשים כיוונים חדשים להרחבת הקואליציה - ומנסים להביא לעריקתם של ח"כים מרשימת "כחול-לבן". לפי פרסום הבוקר (רביעי) ב"ידיעות אחרונות", בכיר בצוות המו"מ של הליכוד ומקורבו של נתניהו, נתן אשל, פנה לגורמים בעולם החרדי בניסיון להשפיע על ח"כ עומר ינקלביץ' לעבור לליכוד.

  לפי הפרסום ב"ידיעות אחרונות", בימים האחרונים פעל נתן אשל בניסיון להביא לעריקתה של הח"כית החרדית עומר ינקלביץ', מקום 23 ברשימת כחול לבן לכנסת. אשל פנה לגורמים שונים בעולם החרדי כדי לבדוק אפשרות להשפיע עליה ולהעבירה לליכוד. אשל גם ביקש לבדוק עבורו מיהי הדמות התורנית הקרובה אליה, שיכולה גם להשפיע עליה להסכים למהלך.

  אשל גם הבטיח לה תמורה אם תסכים לערוק - ראשות ועדה בכנסת. לפי הפרסום בידיעות, המטרה שעמדה לנגד עיניו היא הקמת קואליציה צרה של 61 ח"כים לפחות, בלי ליברמן.

  לכתבה המלאה:

  https://www.mako.co.il/news-military/politics-q2_2019/Article-a10db43f5d17a61027.htm?utm_source=Twitter&utm_medium=NewsChannelPost&partner=NewsChannelTwitter

 • תגובות 

חזרה לראש הדף