• חילופי אש בין כוחות איראנים לכוחות רוסים - פוטין מתחיל להבין שהנוכחות האיראנית רעה לרוסיה

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • חילופי אש בין כוחות איראנים לכוחות רוסים - פוטין מתחיל להבין שהנוכחות האיראנית רעה לרוסיה

  קרדיט צילום: shutterstock

  ל"ישראל היום" נודע כי המתיחות בין המדינות הגיעה לכדי חילופי אש בכמה מקרים - האחרון שבהם באזור הבסיסים הרוסיים בצפון סוריה, לפני כחודשיים • אל"מ במיל' אפרים מיכאלי, לשעבר נספח צה"ל במוסקבה: "פוטין מבין שנוכחות איראנית חזקה בסוריה רעה לרוסיה"

  שני מומחים לאיראן ולרוסיה ששוחחו עם "ישראל היום" אמרו הערב (ראשון) כי המתקפה החריגה על רוסיה מצד סוכנות הידיעות האיראנית איננה הביטוי הראשון למתח בין הצדדים, וכי בעבר היו דיווחים על חילופי אש בין כוחות רוסיים ואיראניים בסוריה.

  אל"מ (מיל') ונספח צה"ל לשעבר במוסקבה, אפרים מיכאלי, הסביר שהנסיגה האמריקנית מסוריה הכריחה את הרוסים לקחת אחריות על השטח ולהבין שאיראן אינה כל כך רצויה בסוריה.

  "קרו כמה תהליכים שדוחפים את פוטין ואת מוסקבה להבין לאט-לאט, שתמיכה חזקה מדי באיראן וכוח איראני גדול מדי בסוריה - רעים להם ולאזור. ראשית, ברגע שארצות הברית יצאה מסוריה, פוטין בעצם נשאר עם האחריות בשטח. הוא מבין לבד שיש המון אוכלוסיות בסוריה שהן לא שיעיות. גם האמריקנים לוחצים עליו לקחת אחריות, כי הם רוצים אותו ולא את טהרן. כלומר, הנסיגה האמריקנית רק נתנה להם כוח על רוסיה. הם חייבו את פוטין לנקוט עמדה ולהבין שהוא עכשיו אחראי לסדר".

  לכתבה המלאה עם שאר הפרטים:

  https://www.israelhayom.co.il/article/628153?utm_source=General&utm_medium=share&utm_campaign=IHNewApp

 • תגובות 

חזרה לראש הדף