• יעד התקיפה בסוריה: מערך לוגיסטי איראני בשירות חיזבאללה בלבנון

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • צילום אילוסטרציה

  כלי התקשורת של המשטר הסורי וגם של המורדים סיפרו הבוקר (יום ב') פחות או יותר את אותו סיפור, ולפיו הותקפו הלילה בין 10 ל-12 יעדים בסוריה. כולם מייחסים את התקיפה לישראל. כמעט כל היעדים שנפגעו הלילה כבר נפגעו בעבר בתקיפות שיוחסו לישראל, כולם קשורים במאמץ של איראן להתבסס בסוריה ולשפר את ביצועי מערך הרקטות והטילים של חיזבאללה בלבנון.

   עיון קצר במפת סוריה מגלה שכל היעדים שהותקפו הלילה נמצאים במרחק של בין 30 ל-40 קילומטרים מגבול בקעת הלבנון, והם כוללים שדה תעופה צבאי סורי שהותקף לא מכבר ולפי האופוזיציה הסורית, האיראנים מעבירים דרכו רקטות וטילים מדויקים שנועדו לשימוש חיזבאללה בלבנון.

  המתקנים האחרים שהותקפו הלילה, עד כמה שאפשר לשפוט מהמידע שמגיע מסוריה, הם כולם מתקני אחסון טילים ונשק כבד. האופוזיציה הסורית דיווחה על פיצוצי-משנה גדולים שהיו ביעדים שהותקפו ועל עשרות פצועים ומספר לא ידוע של הרוגים, רובם אנשי צבא איראנים, אנשי מיליציות שיעיות, אנשי חיזבאללה ואנשי צבא סורים. מכאן, שמדובר במחסנים שהיו כבר מלאים בתחמושת גדולה, כלומר רקטות וטילים.

  ישראל כמובן אינה מאשרת ואינה מכחישה שהיא עומדת מאחורי התקיפה אבל אם יש ממש בטענות הסוריות, הרי שאפשר להבחין בשינוי מעניין בדפוס הפעולה של מי שתקף: במקום דקירות סיכה מעטות אבל במרווחי זמן קטנים ביניהן, הגורם שתוקף בסוריה עבר לתקיפות של כמות רבה של יעדים בבת אחת במרווחי זמן גדולים יחסית ביניהם.

  https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5540668,00.html

 • תגובות 

חזרה לראש הדף