• די לאנינות וליפיפיות הנפש

 • כתב - MotiL    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • העולם הסוני והעולם השיעי צועדים בעיניים פקוחות להתמודדות, שלעומתה תיראה מלחמת איראן - עיראק  22) בספטמבר 1980 – 20 באוגוסט 1988), על מיליון קורבנות השווא שלה, כמשחק ילדים. איראן, מאורגנת ומחומשת טוב יותר משכנותיה הסוניות, ואילו הן חרדות לגורלן, מבקשות לסגור, באיחור גדול ובעזרת ישראל, פער של עשרות שנים, בחימוש ובארגון צבאי. 


  מזה שנים נשרך טון דיבור עגמומי ומייבב להודעות רשמיות ובלתי רשמיות על הישגים צבאיים ומדיניים, שהשיגה ישראל, אף כאלה החשובים במיוחד, לאמור: עלינו להמנע מאיחוד כוחות עם אנשים שפלים... (וכאן בא איזכור של אותם רודנים נוראים המדכאים את בני עמם). התורנים לאחרונה ברשימה זו הם פוטין, נשיא רוסיה, ונשיא אזרבייג'אן (אילהם אלייב), והם אינם לבד. באותה רשימה ובאותה נשימה מאשימה, מצויים גם ויקטור אורבן (נשיא הונגריה), ודונלד טראמפ, ידידינו הוותיק בארה"ב, וכמובן שליטי האמירויות, בהן אין, אבוי, משטר דמוקרטי...


  הצדקנות והטהרנות המזוייפות הללו מתחברות, איך לא, להאשמות המוטחות בנתניהו על "ציניות שאין לה גבול", ואותן מקנחים שוב בניגוח פוליטי: "אמור לי מי חברך ואומר לך מי אתה" (השגיאות במקור – מ.ל.), 

   

  על הסכם השלום עם האמירויות למדנו בעיקר מאנשי הרקלאביבי, כי הוא בטל בששים, "משום שהוא לא הסכם שלום, שהרי מעולם לא היינו איתן במצב מלחמה". אלה הם טיעוני הבל, העושים שימוש בהבנתם המוגבלת כביכול של שומעיהם, משל היו בגן ילדים. אלה הם טיעונים המסרבים להיות פרי התבוננות מושכלת במרחב הפוליטי בו קיימת ישראל, בו היא מהלכת בבחינת "שמשון הגיבור" על ביצים, מעשה יום ביומו. ובקיצור הם פרי זלזול עמוק ובוז לאינטלגנציה של המאזינים להם, לעיתים בלית ברירה, כאשר הם ניתכים עלינו, באמצעות המדיה האלקטרונית והפרינט, יומם ולילה.

   

  בימים האחרונים נימת לוואי זו הפכה לדומיננטית בכל הקורה גם בנגורנו קראבאך, שוב, תוך כדי הפגנת עיוורון מוחלט לכל הקורה במרחב הגדול שמסביבנו. 

   

  העולם הסוני והעולם השיעי צועדים בעיניים פקוחות, להתמודדות, שלעומתה תיראה מלחמת איראן - עיראק  22) בספטמבר 1980 – 20 באוגוסט 1988), על מיליון קורבנות השווא שלה, כמשחק ילדים. איראן, מאורגנת ומחומשת טוב יותר משכנותיה הסוניות, ואילו הן חרדות לגורלן, מבקשות לסגור, באיחור גדול ובעזרת ישראל, פער של עשרות שנים, בחימוש ובארגון צבאי. 

   

  לנוכח העובדה כי אירופה (זולת גרמניה, למרבה האבסורד ההיסטורי הגדול), זונחת אותנו בהדרגה, ובהעדר בני ברית אחרים בפוטנציה, זולת הסונים כאן במרחב הפוליטי שלנו, צריך להיות חירש, שוטה וקטן, כדי להתעלם ולא להבין את הפוטנציאל שנבט לנו כאן, אל מול עינינו, כמעט מבלי משים. 

   

  בהקשר הזה, יש להזכיר גם ביחס לנשיא הונגריה, אורבן, המצוי אף הוא ברשימה דלעיל, כי ממשלתו פועלת בהתמדה במוסדות האיחוד האירופי, למסמס את ההשפעה הפלשתינית שם, ולמנוע קבלת החלטות, גם כאלה המצויות על סדר היום,  נגד ישראל, 

   

  על הקשרים עם פוטין מיותר כמובן להרחיב. את ההסברים לתועלתם אנו מקבלים יומיום מהמדיה המספרת לנו על התקיפות בסוריה וד"ל.

   

  גם האזרים הם בני ברית. וגם כאן נתניהו הרחיק ראות. הברית עמם במעשה ובפוטנציה שווה במשקלה לזהב טהור, בשל חשיבותה האסטרטגית של ארצם (כן כן אנחנו יודעים, אלייב הוא דיקטטור). נתניהו בהחלט הבין עובדות קריטיות אלו והוא הרחיק ראות, פעל ופועל לפיהן, וטוב שכך.

   

  ועוד הערת אגב: רבים תוהים על פשר השתיקה הממושכת של איראן נוכח ההתקפות הישראליות על מתקניה בסוריה (לפי פירסומים זרים, כמובן כמובן). תרשו לי להציע את ההסבר הבא: הדבר קשור גם קשור לפעילות הישראלית, בעורפה, באזרבייג'ן. 

   

  ומה נגיד לסיכום? ובכן האסטרטגיה של נתניהו, חכמה, יעילה, הוכיחה ומוכיחה את עצמה, פועלת לטובת ישראל, יומיום ושעה שעה. כן. גם אם מדובר בשליטים שאינם נמנים על יוצאי חלציהם של חסידי אומות העולם...

   

   

    


 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף