• ארז תדמור: משטרת ישראל והפרקליטות שותפות לעלילת דם נגד בנימין נתניהו

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • ארז תדמור: משטרת ישראל והפרקליטות שותפות לעלילת דם נגד בנימין נתניהו

  בימים האחרונים התברר כי לא רק שבנימין נתניהו אינו קשור לפרשת הצוללות (כפי שהיועמ"ש הבהיר בעבר מספר פעמים) ולא רק שמקורבו עו"ד יצחק מלכו אינו קשור לפרשה (כפי שהובהר כבר בנובמבר 2018) אלא שגם בן דודו ועורך דינו דוד שמרון לא ייכלל ברשימת הנאשמים בפרשה.

  אם נתניהו אינו קשור לפרשה, וגם "שני הקרובים אליו ביותר" (כפי שמלכו ושמרון כונו בתקשורת) אינם קשורים לפרשה, הרי שאנו חייבים לשאול את עצמנו שאלה פשוטה: מי נתן את ההוראה להעניק לפרשת הצוללות את השם תיק 3,000?

  כנראה שאת התשובה כפשוטה לא נזכה לדעת בשנים הקרובות מכיוון שבמדינת ישראל אין שום מנגנון ביקורת על היועץ המשפטי לממשלה, על הפרקליטות ועל אגף החקירות.

  אבל ברמה המערכתית התשובה ברורה: באף נקודת זמן מתחילת החקירה בפרשה לא היה שום יסוד סביר או מידע שיצדיק את הפיכת בנימין נתניהו לחשוד בפרשה.

  אבל מערכות החקירה והתביעה העניקו לפרשת הצוללות את השם תיק 3,000 על מנת להכפיש את בנימין נתניהו ולהעליל כנגדו עלילת דם כאילו פגע בביטחון ישראל כדי שמקורביו יזכו ברווח כספי.

  הם ביצעו, ביודעין, מניפולציה שקרית שביקשה להציג את בנימין נתניהו כבוגד במדינה.

  כאן המקום לפרוט את חלקם ותפקידם של כל הגורמים והשחקנים בעלילה:

  הקושרים:

  מי שהעניק לתיק הצוללות את השם תיק 3,000 ביצע מניפולציה מכוונת על השיח הציבורי במטרה להדביק את בנימין נתניהו לפרשה שהוצגה כפגיעה קשה בבטחון ישראל ולהציגו כמי שבגד במדינה בעבור בצע כסף למקורביו. מדובר בגורמים בכירים ביותר במשטרה ובפרקליטות שהחליטו לשקר לציבור ולהציג את בנימין נתניהו כבוגד.

  מפיצי העלילה:

  כלי התקשורת, כתבי המשפט והפרשנים שמציגים עצמם ככלבי השמירה של הדמוקרטיה, אלו שתפקידם לחקור, לחתור לאמת ולהציג לציבור מידע עובדתי מהימן, שיתפו פעולה בהתלהבות עם עלילת הדם הזו. אלפי פעמים ראינו את נתניהו נכנס ויוצא מהצוללת ואלפי שעות שידור הוקדשו להצגת קרבתם של שמרון ומלכו לנתניהו, גם זאת במטרה ברורה: להציג את בנימין נתניהו כבוגד.

  חשוב להדגיש: הכתבים, הפרשנים וכלי התקשורת שהפיצו את עלילת הדם הזו בהתלהבות, מוסיפים חטא על פשע כאשר הם מסתירים מעיני הציבור את העובדה שלא יוגשו כתבי אישום נגד שמרון ומלכו וכאשר הם לא תובעים בעצמם לחקור מי העניק לפרשה את השם תיק 3,000.

  הרשלן והכנוע שנאנס לשתף פעולה עם עלילת הדם:

  לכאורה ביציע היועץ המשפטי לממשלה את חובתו כלפי הציבור כשהבהיר מספר פעמים שנתניהו אינו קשור לפרשה. אבל הוא עשה זאת בקול רפה, בכמה הודעות לקוניות שטבעו בתוך צונאמי של שקר. זו אפילו לא יציאה ידי חובה. זו חרפה.

  מכיוון שנתניהו לא קשור לפרשה מנדלבליט היה צריך לעשות דבר פשוט: להורות על שינוי שמו של תיק החקירה מתיק 3,000 לכל שם או מספר אחר שיבהיר את האמת: בנימין נתניהו אינו קשור לפרשה ולכן אין שום הצדקה לכך שפרשת הצוללות תוצג לציבור כאחת מתיקי האלפים.

  כל רגע שבו הפרשה הוצגה כתיק 3,000 הוא שותפות פעילה של הפרקליטות במניפולציה ובעלילת דם שהציגה את נתניהו כבוגד והצליחה להכפיש אותו בצורה שאין חמורה ממנה בעיני חלקים גדולים מהציבור הישראלי.

  הקורבנות:

  היהדות מתייחסת בשיא החומרה לפגיעה בשמו הטוב של אדם ולהפצת עלילות דם מסוג זה. הגמרא קובעת מפורשות: "כל המלבין פני חברו ברבים כאילו שופך דמים".

  בשנה האחרונה שוחחתי עם עשרות אנשים שלא הכירו את העובדות ברמה הכי בסיסית אבל נפלו קורבן לעלילת הדם הזו והירשו לעצמם לא רק לראות את נתניהו כבוגד אלא אף לטעון זאת בקול ובתקיפות. בשלב הראשון הם נפלו קורבן לעלילת דם ובשלב השני היו שותפים לחיזוקה ולהפצתה.

  בנימין נתניהו מקדיש את כל חייו למען עם ישראל ומדינת ישראל. מזה עשורים שהוא נותן את כל זמנו, יכולותיו ותעצומות הנפש האדירות שלו למעננו.

  הקלות שבה מיליוני ישראלים, ובכלל זה מאות אלפי אנשי ימין, נכנעו לעלילת דם שפלה שהציגה אותו כבוגד, צריכה להוביל את כולנו לחשבון נפש.

  כיהודים היינו קורבנות של עלילות דם לאורך מאות ואלפי שנים. אינספור זוועות, רציחות ופוגרומים נחתו על ראשינו בשל עלילות דם שבסופו של דבר הסתיימו בפשע החמור בהיסטוריה ובהשמדת שליש מעמינו.

  אנו, יותר מכל עם אחר, היינו אמורים להיות זהירים ולהבין את מה שהיהדות ביקשה ללמדנו כבר לפני אלפי שנים: אסור למהר ולשפוט אדם או ציבור על סמך שמועות, רכילות, פרטים חלקיים או מניפולציות שקריות. הקלות שבה לקחו את האדם הכי מסור לביטחון ישראל והפכו אותו לבוגד, והקלות שבה חלקים כל כך גדולים מהציבור הרשיעו את נתניהו מבלי שהיה ולו יסוד קלוש לחשוד בו, צריכה להדליק אור אדום אצל כולנו.

  אלו מבינינו שנפלו קורבן לעלילת הדם הזו צריכים לשאול את עצמם במלוא החומרה: איך יתכן שעבדו עלי ככה? איך יתכן שאפשרתי לאנשי זדון לבצע עלי מניפולציה כזו? האם אני ביקורתי מספיק? האם אני חכם כמו שחשבתי שאני או שנכנעתי בקלות רבה מדי למניפולציות?

   

  הרשעים הגדולים:

  כאן המקום לציין את שמם של גדולי החוטאים בפרשה: הגורמים העלומים במשטרה ובפרקליטות שהעניקו לפרשה את השם תיק 3,000; אנשי התקשורת הבכירים שהפיצו ושיווקו את עלילת הדם ובראשם רביב דרוקר, בן כספית ועורכי המהדורות המרכזיות בטלוויזיה שהראו את נתניהו נכנס ויוצא מהצוללת אלפי פעמים; השקרן הראשי אהוד ברק, חברו ושותפו של הפדופיל המורשע אפשטיין; ואנשי 'כחול לבן' ובראשם בוגי יעלון ויועז הנדל שתפקידם היה להעניק לפרשה אמינות ותוקף כאנשי ימין.

  לכתבה המלאה:

  https://www.facebook.com/erez.tadmor.9/posts/10156514556372109

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף