• מלחמת ארה"ב-איראן על עיראק יצאה לדרך: האיראנים מפעילים מיליציות נגד כוחות ארה"ב, בינתיים חסימות צירים ואבנים אך מאותתים: הפיגועים בדרך

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • מלחמת ארה"ב-איראן על עיראק יצאה לדרך: האיראנים מפעילים מיליציות נגד כוחות ארה"ב, בינתיים חסימות צירים ואבנים אך מאותתים: הפיגועים בדרך

  בעיראק 60 אחוז מהאוכלוסיה היא שיעית ואיראן חזק שם בתמונה

  קרדיט צילום: shutterstock

  לכתבה:

  בבית הלבן מבינים שכדי לחנוק את איראן כלכלית ומדינית יש להפעיל לחץ גם דרך עיראק, דרכה היא פועלת ומפלסת את שביל הבריחה מול הסנקציות נגדה. כשבטהראן לוחצים על הפרלמנט העיראקי להביא לסיום נוכחות ארה"ב - השת"פ בין המודיעין הישראלי והאמריקני הדוק יותר מתמיד.

  מומחים לענייני המזרח התיכון אמרו לוואלה! NEWS כי המיליציות השיעיות בפיקוד כוח קודס האיראני הגבירו לאחרונה את החיכוך עם צבא ארצות הברית, שיוצא לסיורים ברחבי עיראק. בחלק מהמקומות קוראים לעברם קריאות גנאי, מיידים אבנים ואף סוגרים צירים במטרה להקשות על פעילותם. על פי ההערכות, האיראנים מאותתים לכוחות האמריקניים כי השלב הבא נגדם יכלול ניסיונות לבצע פיגועים.

  בשיחות סגורות אמרו גורמים במערכת הביטחון כי עיראק היא מוקד אזורי משפיע שמעניין לא רק את ישראל, אלא גם מדינות נוספות שחוששות מהפעילות הטרוריסטית של איראן במזרח התיכון. כתוצאה מכך, יש איחוד אינטרסים בין ירושלים לבירות ערביות במרחב. לדבריהם, מסרים דומים על הנעשה בעיראק והשפעות הפעולות האיראניות בהווה ובעתיד, הועברו לידי גורמים בכירים בממשל האמריקני במטרה לבלום את ההתפשטות האיראנית.

  הגורמים תמימי דעים כי בבית הלבן ובמשרד ההגנה האמריקני מבינים היטב שכדי לחנוק את איראן במובנים כלכליים ומדיניים יש להפעיל עליה לחץ דרך עיראק, שמהווה מבחינתה קרקע נוחה לייצא את פעילותה ונתיב החילוץ מהסנקציות. גורמים ביטחוניים סירבו לאשר או להכחיש אם ישראל מעבירה מודיעין תומך לידי ארצות הברית על הנעשה בעיראק, אולם הסכימו לציין ששיתוף הפעולה בין סוכנויות המודיעין האמריקניות והישראליות הדוק מאוד בשנה האחרונה ויותר מתמיד ומטרתו למנוע טרור שמסכן את היציבות האזורית.

  לכתבה המלאה:

  https://news.walla.co.il/item/3217157?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • תגובות 

חזרה לראש הדף