• צביקה יחזקאלי: רק חטיפה של סינוואר תוביל לשחרור הנעדרים - הם מבינים עין תחת עין

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • צביקה יחזקאלי: רק חטיפה של סינוואר תוביל לשחרור הנעדרים - הם מבינים עין תחת עין

  הפרשן לענייני ערבים התייחס בתכניתו של ניסים משעל לסוגיית החטופים ברצועה, והוסיף: "רק פעולה איכותית מול בכירי חמאס יכולה לשנות את המשוואה"

  מה היית עושה כדי לשחרר ולהחזיר את השבויים והנעדרים?

  "אתה מוגבל בהקשר הזה, אתה חייב להבין שיש בזאר במזרח התיכון שמתנהג אחרת, ואני אומר את זה גם למשפחות של החיילים. תראו, כמה שלא תכניס לרצועת עזה סחורות, ותמנע עזרה הומניטרית, זה לא אכפת להם, זה לא מזיז להם. ליחיא סינוואר אכפת רק כשכואב לו, אלא אם תעשה פעולה הפוכה. אצלם בקוראן כתוב עין בעין. אתה חייב לדבר בשפה שהשכונה מדברת, תחטוף את סינוואר, תחטוף בני משפחה, תכאיב להם כמו שזה כואב לנו".

   

  כלומר ישראל צריכה לבצע מין חטיפה איכותית כמו לחטוף את סינוואר?

  "בוודאי. על פי פרסומים זרים שהיו, בכל הפעולות המיוחדות שהיו בעזה התכוננו וכיוונו לכך. אני חושב שישראל חשבה על זה, ואולי כבר היינו קרובים לדבר הזה. אני בטוח שזה עלה ואני בטוח שחישבו את זה. אלה מהלכים קצרים שיש להם השפעות גדולות. תראה כמה חמאס מחזיק אותנו – הרי מה בעצם הוא עושה? הוא מפעיל עלינו את דעת הקהל שלנו, הוא יודע שאנחנו קשורים כמעט בגורלנו לגורל שתי גופות של ישראלים ברצועת עזה, ולכן הוא יודע שאתה לא תפעיל עליו את ז., אבל אם היית מפעיל עליו מהלך כואב.. תחשוב על חיסול סינואוור או הניה. עם הגופה שלו בישראל זה כבר היה משנה לגמרי את התמונה".

  לכתבה המלאה:

  https://www.maariv.co.il/news/military/Article-708889?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • תגובות 

חזרה לראש הדף